Powiat Łańcucki wsparł poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy

11-10-2017

W odpowiedzi na apel samorządu Powiatu Chojnickiego, który został dotknięty sierpniowym kataklizmem, Rada Powiatu Łańcuckiego włączyła się w pomoc, przekazując środki finansowe na realizację zadań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy na drogach powiatowych.
Noc z 11 na 12 sierpnia 2017 r. zapisała się czarnymi literami w historii powiatu chojnickiego, a także kilku innych powiatów województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. W ciągu pół godziny kataklizm zmiótł z terenu powiatu chojnickiego blisko 16 tys. ha lasów, pozbawił dorobku całego życia kilkaset rodzin, pozostawił ogromne zniszczenia w tysiącach gospodarstw domowych i rolnych, pozrywał linie energetyczne pozbawiając na wiele dni prądu i wody całe miejscowości. Nawałnica pociągnęła za sobą również poważne straty gospodarcze.
Rozmiar strat jest tak wielki, że poszkodowani nie są w stanie sami sobie z tym poradzić. Możliwości finansowe Powiatu Chojnickiego nie wystarczają, aby zaradzić wszystkim potrzebom, dlatego Powiat Łańcucki podjął decyzję o pomocy finansowej dla Powiatu Chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy.