Powiat Łańcucki świętował XX-lecie

02-10-2018

Dwadzieścia lat Powiatu  świętowano 28 września br.w ramach obchodów Święta Patrona Powiatu Łańcuckiego. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala podczas której uhonorowano Nagrodą Starosty Łańcuckiego statuetką św. Michała Archanioła dr Mateusza Szpytmę wiceprezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

W czasie uroczystości wręczone zostały również nagrody uczestnikom  konkursu organizowanego, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej pn. Skarbnica wspomnień, a także nagrody oraz stypendia dla najlepszych nauczycieli i uczniów.

Galę uświetnił występ Natalii Cieślachowskiej -Trojnar, która przy akompaniamencie fortepianowym Pawła Węgrzyna wykonała pieśni polskich kompozytorów.

Listy gratulacyjne wręczyli oraz przemówienia okolicznościowe wygłosili poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak oraz Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek.

Zaprezentowano również ważniejsze wydarzenia z 20 letniej historii Powiatu Łańcuckiego.