Powiat Łańcucki stawia na sport

24-03-2022

22 i 23 marca 2022 r. w siedzibie Starosty Łańcuckiego miało miejsce podpisanie umów pomiędzy Powiatem Łańcuckim a Miejskim Klubem Sportowym Łańcut oraz Uczniowskim Klubem Sportowym „Akrobata” Łańcut na prowadzenie oddziałów sportowych w dyscyplinach piłka siatkowa oraz taniec z akrobatyką na poziomie klasy liceum ogólnokształcącego.

Już od nowego roku szkolnego 2022/2023 w oddziałach sportowych prowadzone będzie szkolenie sportowe w dyscyplinach piłka siatkowa i taniec z akrobatyką w oparciu o II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Łańcucki. Uczniowie klas sportowych będą mieli stworzone warunki do uczestnictwa w zawodach krajowych i międzynarodowych.

To już kolejne dyscypliny, po piłce nożnej, w których młodzież naszego powiatu będzie mogła rozwijać swoje sportowe pasje równocześnie przygotowując się do egzaminów maturalnych na poziome liceum ogólnokształcącego.

Powiat Łańcucki sukcesywnie inwestuje w tworzenie warunków do uprawiania sportów. Przykładem tego jest nowoczesna powiatowa hala sportowa im. Józefa Witka oraz nowe boiska przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Już w tym roku powstaną nowe boiska sportowe przy I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Trwają prace nad budową nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, gdzie będą mieli zajęcia sportowe uczniowie ZS Nr 1 oraz Zespołu Nr 3 im. Mikołaja Kopernika.

Umowy podpisali, ze strony Powiatu, starosta łańcucki Adam Krzysztoń oraz wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus. Ze strony Miejskiego Klubu Sportowego Łańcut prezes zarządu Magdalena Dulęba oraz członek zarządu Weronika Mikulska a ze strony Uczniowskiego Klubu Sportowego „Akrobata” Łańcut prezes zarządu Karol Wójcik oraz skarbnik zarządu Eliza Kaplita-Wójcik.

W wydarzeniu brali udział wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie Paulina Oratowska oraz naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Łańcucie Tadeusz Pasieczny.