Powiat Łańcucki gościem Klubu Polska Pięknieje w Uniejowie

16-04-2019

Uniejów słynący z wód termalnych był po raz szósty gospodarzem  spotkania Klubu Polska Pięknieje oraz Uniejowskiego Festiwalu Smaków. W tegorocznej edycji zaprezentował się Powiat Łańcucki. Ceramika oraz regionalne smakołyki zaprezentowane przez Zagrodę Garncarską w Medyni Głogowskiej zachwyciły odwiedzających.

Czterodniowa impreza zgromadziła gości z wielu polskich regionów oraz z włskiego Altari i węgierskiego Mórahalom. W podróż ze smakiem po powiecie łańcuckim zabrały zebranych wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus oraz dyrektor GOKiR w Czarnej Małgorzata Wisz. Dziedzictwo kulturowe związane z ceramiką medyńską, unikatowe zabytki ziemi łańcuckiej, możliwości aktywnego wypoczynku to tematy prezentacji. Prawdziwą furorę wywołały smakołyki charakterystyczne dla powiatu łańcuckiego. Malas, czyli miód z buraków, proziaki, gomółki, smażony ser z kminkiem oraz jagodzianki prezentowane w towarzystwie ceramiki użytkowej i zdobniczej znikały w mgnieniu oka. Spotkanie Klubu Polska Pięknieje pokazało, że produkty regionalne są nie tylko wyznacznikiem jakości, ale też doskonałym narzędziem promocyjnym.

fot. Klub Polska Pięknieje