Postulator ks. dr Witold Burda o procesie beatyfikacyjnym Ulmów

12-07-2023

Podczas sesji Rady Powiatu Łańcuckiego w środę 12 lipca 2023 r., prezentację informującą o przebiegu procesu Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi, przed uroczystościami 10 września 2023 r. w Markowej w powiecie łańcuckim przedstawił postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego ks. dr Witold Burda. Radni nagrodzili prelegenta oklaskami a Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń wręczył mu pamiątkowy symbol „Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego” przyznany uchwałą z 27 czerwca 2023 r. przez Zarząd Powiatu Łańcuckiego.
  Uczestnicy sesji powiatowej otrzymali w prezencie od ks. dr Witolda Burdy książkę jego autorstwa zatytułowaną „Ku szczytom świętości” oraz folder informacyjny o Rodzinie Ulmów.

Zachęcamy do obejzenia matierału wideo opowiadającego o historii oraz procesie beatyfiacji rodziny Ulmów:

Tekst Robert Kochman
Zdjęcia Robert Kochman, Paweł Surmacz