POMÓŻMY ŻANECIE ZWYCIĘŻYĆ!

14-04-2008

Żaneta Majcher z Łańcuta biorąca udział w programie TVN „You can dance – Po prostu tańcz!” pnie się coraz wyżej i dzielnie walczy o stypendium w szkole tańca na Broadwayu. Jednak wydatki z tym związane (koszty dojazdów do Warszawy, dodatkowe lekcje tańca) nadmiernie obciążają budżet jej rodziny, która wydała już sporo pieniędzy na leczenie i rehabilitację Żanety po wypadku autobusowym.
 Dlatego Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego ogłasza zbiórkę środków finansowych dla Żanety Majcher i udostępnia na ten cel konto fundacji, działającej przy Radzie Powiatu Łańcuckiego.
 Każdy kto chciałby pomóc w dalszym rozwijaniu talentu Żanety Majcher proszony jest o wpłatę na konto: Fundacja „Pomóż Potrzebującym” ul. Mickiewicza 2, 37-100 Łańcut nr konta 42124026431111000037912327 z dopiskiem „Pomoc dla Żanety”.

Doraźna pomoc od Zarządu Powiatu
 Żaneta Majcher jest uczennicą II LO w Łańcucie. Zarząd Powiatu Łańcuckiego, na posiedzeniu w dniu 10 kwietnia br. przyznał jej jednorazowe stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne. Dzień wcześniej Żaneta osiągnęła swój kolejny sukces w programie „You can dance – Po prostu tańcz!”. Cała Polska mogła zobaczyć osiemnastoletnią tancerkę z Łańcuta w programie wyemitowanym przez telewizję TVN.

Żanetę zobaczymy znowu w TVN w najbliższą środę
 Ci którzy jeszcze nie widzieli, jak wspaniale tańczy Łańcucianka, mogą już w najbliższą środę 16 kwietnia 2008 r. o godz. 21.30 zobaczyć na żywo występ Żanety Majcher w programie telewizji TVN. Każdy kto chciałby pomóc Żanecie w wygraniu stypendium na Brodwayu proszony jest o wysyłanie SMS-ów na wskazany w TVN-ie numer.
 Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, którego uczennicą jest Żaneta Majcher, mieszkańcy Łańcuta i Powiatu Łańcuckiego oraz oczywiście jej rodzina i najbliżsi solidaryzują się z nią, mocno trzymając przysłowiowe kciuki, aby się udało zwyciężyć.

Historia Żanety
 Żaneta Majcher w drugiej edycji „You can dance”, zakwalifikowała się już do trzeciej części eliminacji spośród 16 najlepszych tancerzy w Polsce. Jej piękny, lekki taniec i wdzięk przekonały wymagające jury, ale również zachwyciły publiczność, zarówno tę zgromadzoną w studio, jak i przed ekranami telewizyjnymi. Telewidzowie w głosowaniu SMS-ami zadecydowali, że największą liczbę głosów spośród tancerzy otrzymała najmłodsza uczestniczka programu – właśnie Żaneta.
 Młodziutka łańcucka licealistka w swej karierze tańczyła już w Zespole Tańca Współczesnego „Gracja” działającym przy Powiatowym Zespole Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie, a obecnie na co dzień tańczy w rzeszowskim Zespole „Kornele”. Głośnym wydarzeniem ubiegłego roku, był listopadowy wypadek drogowy wracającego z Niemiec z Mistrzostw Świata w Tańcu autokaru z dziewczynami z Zespołu „Kornele”. Tragiczne skutki tego wypadku szeroko opisywały media. Nie ominęły one również Żanety, która obecnie już po leczeniu oraz rehabilitacji ponownie odnosi tak wspaniałe sukcesy.
oprac. Robert Kochman - Sekretarz Powiatu Łańcuckiego