Pomagamy powodzianom z Ropczyc

24-07-2009

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie w dniu 17 lipca 2009 r. zorganizowało pierwszy transport darów z pomocą materialną dla poszkodowanych powodzian z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Zbiórka darów będzie trwać do 25 lipca br. Zgromadzone dotychczas w akcji przedmioty zostały dostarczone najbardziej poszkodowanym i potrzebującym osobom. Okazało się, że ta forma pomocy jest bardzo oczekiwana i społecznie potrzebna, dla ludzi, którzy przez powódź stracili cały dorobek życia.
  Dzięki jednemu ze sponsorów akcji niesienia pomocy powodzianom, który udostępnił na ten cel samochód ciężarowy, pracownicy PCPR-u, Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności i Starostwa Powiatowego w Łańcucie mogli zapakować na pakę przekazane w trakcie trwania akcji przedmioty. Do akcji włączyli się mieszkańcy niemalże z całego powiatu łańcuckiego, a w szczególności należy wymienić takie miejscowości jak: Medynia Głogowska, Medynia Łańcucka, Czarna, Krzemienica, Łańcut, Wysoka, Albigowa i Cierpisz, z których odbierano na miejscu ofiarowane przedmioty od indywidualnych darczyńców. Przekazywano głównie niezbędne meble, sprzęt AGD, odzież, koce, pościel i środki czystości.
  Wypełniona po brzegi darami dla powodzian ciężarówka dostarczyła ładunek do Ropczyc, gdzie w miejscu magazynowania natychmiast przedmioty te zostały przekazane potrzebującym pomocy powodzianom.
  Przy tej sposobności, pragnę serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy odpowiedzieli na apel Starosty Łańcuckiego i włączyli się do akcji pomocy osobom poszkodowanym w wyniku powodzi, jaka miała miejsce na terenie powiatu ropczycko – sędziszowskiego w dniach 25-27 czerwca 2009 r.

Dyrektor PCPR w Łańcucie
Joanna DUBIEL-SOWA