POLONEZ na 100 PAR na STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

04-05-2018

  W tym roku, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja, na Rynku w Łańcucie starosta Adam Krzysztoń wraz z Barbarą Lew z Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Markowianie" z Markowej oraz wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus wraz z Mariuszem Lew poprowadzili Poloneza, do którego zaproszeni zostali wszyscy biorący udział w uroczystości. W korowodzie tańczyli również Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, samorządowcy, młodzież, dzieci, członkowie zespołów tanecznych oraz mieszkańcy Łańcuta i powiatu. Prowadząca Karina Guzek-Buk powiedziała, że należy podtrzymać tę tradycję i zachęcić inne zespoły w strojach narodowych do takiej formy świętowania za rok.

  Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w Łańcucie od przejścia uczestników uroczystości ulicami miasta do kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie, gdzie wzięli oni udział w Mszy Świętej. W imieniu mieszkańców miasta i powiatu przedstawiciele władz państwowych i samorządowych złożyli kwiaty przed ołtarzem Matki Bożej Szkaplerznej w dniu Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczystość uświetniała Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Łańcuta pod batutą Tadeusza Chlebka, działająca przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

  Dziękujemy serdecznie za aktywne włączenie się w tegoroczne obchody majowego Święta Narodowego Regionalnemu Zespołu Pieśni i Tańca "Markowianie" z Markowej.

Zdjęcia: Bernadetta Kochman i Robert Kochman

Klikając w link poniżej można zobaczyć film zrealizowany przez Krystiana Pilawę przy użyciu drona: Polonez zatańczony na Rynku Miasta Łańcuta w dniu 3 maja 2018 r.

https://www.youtube.com/watch?v=2ZXxYGy4hzc&feature=youtu.be