Podsumowanie konferencji pn. Fundusze Strukturalne w latach 2007-2013 - Szansą rozwoju

08-03-2007

Dnia 28 lutego 2007 roku na sesji Rady Powiatu Łańcuckiego zostało przedstawione podsumowanie z konferencji pod nazwą „Fundusze Strukturalne w latach 2007-2013 - Szansą rozwoju”, która odbyła się dnia 16 lutego 2007r. o godzinie 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Konferencja adresowana była do samorządowców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz osób zainteresowanych pozyskiwaniem środków finansowych między innymi na cele edukacyjne, sportowe, ochronę zdrowia, inwestycje itp. Głównymi założeniami było przeprowadzenie przystępnej, bogatej w treść oraz otwartej konferencji w której mogła by uczestniczyć nie tylko wybrana grupa odbiorców a wszyscy mieszkańcy miasta Łańcuta. Konferencja połączona była z warsztatami praktycznymi dla przedsiębiorców, charakteryzowała się swobodą wypowiedzi oraz łatwością zadawanie pytań, dostępne były broszury oraz inne materiały informacyjne.

Konferencję zaszczycili:
 - Kazimierz Ziobro, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
 - Józef Rzepka , Wicestarosta Łańcucki
 - Stanisław Gwizdak, Burmistrz Miasta Łańcuta
 - Henryk Pazdan, Zastępca Burmistrza Miasta Łańcuta
 - Zbigniew Kuźniar,  Wójt Gminy Markowa

Stanowisko ekspertów objęli:
 - Bogusław Ulijasz, dyrektor Instytutu Gospodarki WSiZ (Samorządy)
 - Barbara Sadowska (Zdrowie)
 - Marta Cisek-Babiarz (Edukacja)
 - Katarzyna Smolak (Kultura i Turystyka)
 - Jakub Żołyniak, Adam Piekara (Przedsiębiorstwa)

Ponadto w konferencji udział wzięli
 - Dyrektorzy szkół, nauczyciele,
 - Uczniowie, studenci
 - Pracownicy administracji
 - Mecenasi sztuki, kultury i sportu
 - Radni
 - Przedsiębiorcy
 - Bezrobotni
 - Przedstawiciele mediów.

Szczegółowy raport z założeń, przebiegu oraz wniosków z przeprowadzonej konferencji opracował Marcin Hołota w konsultacji z Mariuszem Dulibanem.
Skrót raportu można pobrać klikając na poniższy link:
Fundusze Strukturalne w latach 2007-2013 - Szansą rozwoju – SKRÓT RAPORU

Kazimierz Ziobro - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiegodr Bogusław Ulijasz