Podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Matematycznego w języku angielskim  „I love numbers”

18-12-2019

12 grudnia w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego  w Łańcucie odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny w języku angielskim  „I love numbers”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także motywowanie uzdolnionej młodzieży do nauki języka angielskiego i jego praktycznego wykorzystania, a  nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. Konkurs odbywa się na trzech poziomach: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe – poziom podstawowy oraz rozszerzony. W tym roku do konkursu przystąpiło łącznie 57 uczestników

Konkurs jest objęty patronatem Starosty Łańcuckiego, a gospodarzem jest jedna ze szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego, wybierana w drodze losowania. W tym roku  gospodarzem IV edycji  był Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz nagrodzenie laureatów i uczniów wyróżnionych odbyło się w sali wykładowej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie. W tym roku miało to miejsce 18 grudnia o godzinie 9.00  i uroczystości tej przewodniczyła pani Barbara Pilawa-Kraus - Wicestarosta Łańcucki wspólnie z panem Jackiem Królem dyrektorem Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie.

Na podium stanęło łącznie trzynastu uczniów, dwunastu otrzymało wyróżnienia.

Szkoła podstawowa:

I miejsce        - Jakub Trojanowski     SP 2 w Łańcucie
II miejsce       - Krzysztof Lalicki          SP w Krzemienicy
III miejsce      - Hubert Pokrywka       SP 4 w Łańcucie
                        - Borys Rupa                  SP 1 w Rakszawie
                        - Wiktor Baran              SP 2 w Łańcucie
Wyróżnienia: - Oskar Przybyła           SP 1 w Rakszawie
                         - Błażej Piestrak           SP w Dąbrówkach
                         - Marcelina Kuszaj       SP w Dąbrówkach

Szkoła ponadpodstawowa  - poziom podstawowy:

I miejsce         - Krzysztof Nycz          ZS 2 w Łańcucie
                        - Jakub Pawlak             ZS 2 w Łańcucie
II miejsce       - Jakub Żelazny            ZS 2 w Łańcucie
III miejsce      - Tobiasz Podolec        ZST w Łańcucie

Wyróżnienia:  - Bartłomiej Jakielaszek     ZST w Łańcucie
                          - Jakub Sochacki                 ZST w Łańcucie
                          - Patryk Babiarz                  ZST w Łańcucie
                          - Jakub Pelczyk                   ZS 2 w Łańcucie
                          - Marcin Baran                   ZS 2 w Łańcucie

Szkoła ponadpodstawowa  - poziom rozszerzony:

I miejsce        - Miłosz Bar                  I LO w Łańcucie
II miejsce      - Szymon Dzwonnik     I LO w Łańcucie
III miejsce      - Karol Angrys              I LO w Łańcucie
                        - Szymon Kwolek        I LO w Łańcucie

Wyróżnienia: - Adrian Szpunar             I LO w Łańcucie
                        - Adam Golenia                II LO w Łańcucie
                        - Julia Kruk                        II LO w Łańcucie
                        - Monika Szczepańska    II LO w Łańcucie

Dziękujemy wszystkim – młodym i zdolnym uczniom oraz ich nauczycielom za liczne uczestnictwo i miłą atmosferę. Cieszymy się, że jest wśród nas tak wielu uczniów, którzy chcą rozwijać zainteresowania i pasje, a także sprawdzać swoje umiejętności, mierząc się z innymi, równie utalentowanymi rówieśnikami.

Nagrody i upominki ufundowało Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie – Ekonomik. Dziękujemy panu Józefowi Skomrze – dyrektorowi Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego za serdeczność i gościnność.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, oraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu matematycznego „I love numbers”.