Podpisano list intencyjny polsko-niemieckiego partnerstwa

30-08-2019

W piątek 30 sierpnia 2019 r. w Gabinecie Ordynata w Muzeum-Zamek w Łańcucie został uroczyście podpisany list intencyjny w sprawie polsko-niemieckiego partnerstwa Powiatu Łańcuckiego oraz Powiatu Saarpfalz z Kraju Saary. List intencyjny podpisali Adam Krzysztoń Starosta Łańcucki oraz dr Theophil Gallo Starosta Saarpfalz. W uroczystości uczestniczyli: Ewa Draus Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Stanisław Fundakowski Podkarpacki Wicekurator Oświaty, delegacja niemiecka z Powiatu Saarpfalz pod przewodnictwem starosty Dr. Theophila Gallo, Radni Rady Powiatu Łańcuckiego na czele z Przewodniczącym Rady Markiem Ubermanem, Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa-Kraus, Sekretarz Powiatu Łańcuckiego Robert Kochman, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Danuta Ozga oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Łańcucie, nauczyciele wraz z uczniami z powiatowych szkół średnich. Burmistrza Miasta Łańcuta reprezentował Jarosław Reczek Sekretarz Miasta Łańcuta. W imieniu gospodarza miejsca, Dyrektora Muzeum-Zamek w Łańcucie gości przywitała Zastępca Dyrektora Grażyna Ulma.
  W dniu 28 sierpnia 2019 r. Rada Powiatu Łańcuckiego przyjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie nawiązania współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Łańcuckim a Powiatem Saarpfalz. Efektem współpracy będzie wymiana doświadczeń w dziedzinie administracji, opieki zdrowotnej, rozwoju gospodarczego, edukacji, w tym wymiany młodzieży, ochrony dziedzictwa przyrodniczego i klimatu, ochrony zabytków, dziedzictwa kulturowego oraz turystyki.