Podpisanie umów na dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

26-07-2022

25 lipca 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Łańcucie Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber podpisali umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na trzy inwestycje drogowe, które będą realizowane na Podkarpaciu.

To dla mieszkańców powiatu łańcuckiego bardzo dobra wiadomość, gdyż jedną z inwestycji jest budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 "Łańcut" do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. Inwestycja będzie realizowana w latach 2022-2024.

Wysokość dofinansowania z RFRD to 32 550 000, 00 zł.

Obwodnica będzie miała 3, 4 km długości stanowiąc fragment drogi wojewódzkiej nr 877. Jej początek przewidziano na istniejącym rondzie na skrzyżowaniu autostrady A4 z drogą wojewódzka nr 877 w miejscowości Wola Dalsza, natomiast koniec na skrzyżowaniu (rondzie) drogi krajowej nr 94 z ulicą Graniczną na granicy Łańcuta i Głuchowa.

Pozostałe projekty, które otrzymały dofinansowanie to:

„Budowa obwodnicy Leska w ciągu DW 894 od DK 84 w m. Postołów do DW 894 w m. Huzele”

„Budowa obwodnicy Tyczyna w ciągu DW 878”