Podkarpacki Turniej Piłki Siatkowej Niesłyszących

11-05-2007

Celem tunieju jest integracja osób niesłyszących pochodzących z różnych regionów podkarpacia poprzez naukę zdrowej rywalizacji, akceptację własnej osobowości oraz podtrzymania wiary we własne umiejętności.

Program:

9.00 Msza Św. w języku migowym w kosciele Farnym w Łańcucie

10.30 losowanie drużyn w hali MOSIiR i rozgrywki

13.00 obiad i dalsze rozgrywki

Dodatkowe informacje dot. Niesłyszących Rejonu Łańcuckiego:

Duszpasterstwo Osób Niesłyszących Rejonu Łańcuckiego obejmuje trzy powiaty: łańcucki, leżajski, przeworski. Osoby z wadą słuchu Rejonu Łańcuckiego od września 2005 r. spotykają się co miesiąc o godz. 15.30 na Mszach św. w języku migowym w parafii farnej w Łańcucie. Obecnie w tych spotkaniach bierze udział ok.100 osób. Podczas półtora rocznej działalności duszpasterstwa zorganizowano dla ludzi Niesłyszących dwie serie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych, opłatek i dzielenie się jajkiem z okazji świąt, pielgrzymkę do Częstochowy i Lichenia, wakacyjny turnus rehabilitacyjny, zabawy taneczne, archidiecezjalny dzień wspólnoty w Jarosławiu na który przybyło z całej diecezji 330 osób Niesłyszących. Obecnie przygotowujemy się do pielgrzymki do grobu Jana Pawła II w Rzymie. W tej pielgrzymce weźmie udział 90 osób z wada słuchu oraz do turnusu rehabilitacyjnego podczas wakacji. Dla głuchych wydawany jest również miesięcznik pt. EFFATHA tzn. z gr. Otwórz się. Informacje dot. Duszpasterstwa Osób Niesłyszących można uzyskać na stronie internetowej www.opactwo.pl . Nasze działania w sposób szczególny wspierają dwie firmy UCHO MED Aparaty słuchowe przy ul. Rejtana 1 w Łańcucie oraz DRUKARNIA Akcydensowa przy ul. Rejtana 1 w Łańcucie.

Osoby chcące nas wspierać mogą swoje grosiki przesłać na konto:
Nasze konto:
Pieniądze należy wpłacać na konto:
Bank PEKAO S.A. I O. w Jarosławiu
Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej
PL 37-500 Jarosław, ul. Benedyktyńska 5
nr NRB: 30 1240 2571 1111 0000 3345 3552
Z dopiskiem „Dla Niesłyszących”

(as)