Podkarpacki Portal Pracy

03-07-2009

W dniu 24 czerwca 2009 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łańcucie miały miejsce warsztaty z przedstawicielami instytucji rynku pracy powiatu łańcuckiego, podczas których uczestnikom spotkania zaprezentowano innowacyjne narzędzie regionalne, jakim jest Podkarpacki Portal Pracy.

Warsztaty przeprowadzone zostały przez przedstawicieli Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska – krakowskiej firmy realizującej projekt pn. „Podkarpacki Portal Pracy”.
  Czym zatem jest Podkarpacki Portal Pracy? Jest to ogólnodostępny portal internetowy przystępnie przedstawiający kompleksową informację dotyczącą podkarpackiego rynku pracy (w skali powiatu i regionu). Narzędzie to skonstruowano z myślą o trzech głównych grupach jego użytkowników: poszukujących pracy mieszkańcach Podkarpacia; podkarpackich instytucjach rynku pracy i podkarpackich pracodawcach.
  Poszukujący pracy mieszkańcy Podkarpacia mogą znaleźć na nim m.in. oferty pracy zgłaszane przez podkarpackich pracodawców, wykaz instytucji pomagających w znalezieniu pracy oraz bieżącą ofertę wsparcia, jaką instytucje te proponują.
  Podkarpackie instytucje rynku pracy zyskują natomiast przydatne narzędzie pozwalające nie tylko na darmową promocję swojej działalności, ale umożliwiające także wyszukiwanie partnerów do realizacji wspólnych przedsięwzięć, dyskusję na forum oraz wyszukiwanie osób zainteresowanych skorzystaniem z proponowanej przez daną instytucję oferty.
  Pracodawcy mogą z kolei korzystać z funkcji pozwalających na darmowe publikowanie na Podkarpackim Portalu Pracy ofert pracy oraz zyskują dostęp do bazy cv, w której znajdą kandydatów na pracowników.
  Zaprezentowany przedstawicielom kluczowych instytucji rynku pracy powiatu łańcuckiego Portal spotkał się z pozytywnym odbiorem. Zgodnie z opiniami uczestników spotkania, wyrażonymi podczas dyskusji zamykającej warsztat, Portal stanowi narzędzie, które przydatne będzie w ich pracy oraz powinno wzbudzić zainteresowanie lokalnych pracodawców.
  Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.praca-podkarpackie.pl. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Maria Zielińska, "Gazeta Łańcucka" lipiec/sierpień 2009 r. Nr 7-8/169-170
Uczestnicy warsztatów: od lewej Justyna Szymańska (Współwłaściciel Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.), Wioletta Wilk (Kierownik Działu Pośrednictwa, Ewidencji i Świadczeń w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łańcucie), Jacek Glac (PUP Łańcut), Maria Śleboda (Kierownik Ośrodka Kształcenia Zawodowego w Łańcucie), Magdalena Widuch (Kierownik projektu „Podkarpacki Portal Pracy”), Halina Babiarz (Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łańcucie), Robert Szajnar (Starszy specjalista w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Łańcucie), Andrzej Pilecki (Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej w Łańcucie), Justyna Zabłocka (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie), Kazimierz Kuźniar (Prezes Zarządu Kongregacji Prywatnych Przedsiębiorców Ziemi Łańcuckiej).