Podarowany Sztandar Powiatu Łańcuckiego
W święto Michała Archanioła, patrona miasta i powiatu, podczas uroczystej mszy świętej w łańcuckiej farze ks. proboszcz Władysław Kenar poświęcił Sztandar Powiatu Łańcuckiego, ufundowany przez siostry zakonne. Matka Generalna s. Mariola Karaś ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMPNP ze Starej Wsi podczas uroczystego przekazania sztandaru powiedziała, że został on utkany rękami i modlitwą sióstr.
Ten symboliczny gest jest podziękowaniem za życzliwość całej społeczności Ziemi Łańcuckiej, która już 147 lat temu gościnnie przyjęła Siostry Służebniczki, skierowane tu do Łańcuta przez założyciela zgromadzenia błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. W Łańcucie – miejscu szczególnym, bo tutaj przebywał założyciel zgromadzenia już w niedługim czasie powstanie nowoczesne Centrum Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.
Jeszcze w 2001 r. Rada Powiatu Łańcuckiego postanowiła, że św. Michał Archanioł będzie Patronem Powiatu Łańcuckiego i wówczas jego wizerunek został umieszczony w herbie, na fladze oraz chorągwi powiatowej (sztandarze). W jubileusz dziesięciolecia samorządów powiatowych wicestarosta Józef Rzepka zaprojektował sztandar wykonany przez siostry Służebniczki. Na sztandarze, od strony lewej na płacie biało-czerwonym w formie kwadratu centralnie umieszczono godło państwowe Rzeczypospolitej Polskiej. Zaś od strony prawej na płacie błękitnym w formie kwadratu centralnie umieszczono Herb Powiatu Łańcuckiego, którego tarcza herbowa zanika i stanowi tło. W układzie podkowy od dołu do połowy otaczającej Herb Powiatu Łańcuckiego umieszczono kolejno następujące herby i loga siedmiu gmin z terenu Powiatu Łańcuckiego: od lewej Gmina Białobrzegi, Gmina Czarna, Gmina Łańcut, Miasto Łańcut, Gmina Markowa, Gmina Rakszawa i Gmina Żołynia. Nad Herbem umieszczono napis POWIAT ŁAŃCUCKI w kolorze białym (srebrnym) odpowiadającym kolorowi krzyża kawalerskiego z Herbu Powiatu Łańcuckiego.
Dodatkowo po obwodzie chorągwi umieszczono frędzle w kolorze popiel, a sama chorągiew umieszczona została na drzewcu okutym i zakończonym orłem.
Robert Kochman