Po 6 sesji rady powiatu

31-05-2011

W 6 sesji Rady Powiatu Łańcuckiego w dniu 30 maja 2011 r. oprócz radnych wzięła udział duża grupa gości w większości reprezentująca Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korcza w Łańcucie, w skład którego wchodzi II LO. Pod koniec sesji młodzież z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych miała możliwość zaprezentowania swoich sukcesów i osiągnięć na szczeblu centralnym w kliku olimpiadach przedmiotowych.
   W części roboczej, radni zapoznali się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej odnośnie wykonania budżetu za rok 2010 i sprawozdaniem finansowym za rok 2010, które zostało przyjęte. Ponadto zapoznali się też z informacją Zarządu Powiatu Łańcuckiego o stanie mienia powiatowego oraz opinią RIO do wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Łańcuckiego absolutorium z wykonania budżetu na rok 2010. Następnie Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2010.
   W dalszej części radni zatwierdzili jednogłośnie uchwałę w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2011-2014, a także uchwalili zmiany w wysokości opłat za usuwanie pojazdów i umieszczanie ich na parkingu strzeżonym. Podjęte też zostały uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łańcuckiego oraz w sprawie zmian w budżecie na 2011 rok.

Prezentacja sukcesów uczniów II LO w Łańcucie

W drugiej części sesji, Agata Lizak, uczennica pierwszej klasy II LO w Łańcucie przedstawiła multimedialną prezentację swoich sukcesów w nauce, które zostały potwierdzone osiągnięciami w olimpiadach. Pierwszoklasistka z II LO jest już wielokrotną finalistką i laureatką ogólnopolskich olimpiad historycznych, wiedzy o państwie i prawie oraz wiedzy o prawach człowieka. Jej wszystkie sukcesy możemy zobaczyć na stronie:

Zaprezentowali się również inni uczniowie z II LO, którzy też mogą poszczycić się wysokimi osiągnięciami. O sukcesach uczniów opowiadał m.in. nauczyciel historii z II LO Mariusz Duliban, który pomagał przygotowywać się uczniom do olimpiad. Wyszedł on m.in. z ciekawą inicjatywą publikowania na swojej stronie internetowej profili uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych i olimpiadach, a także materiałów pomocniczych dla olimpijczyków i nauczycieli, które zostały zredagowane w atrakcyjnej formie.
   Jego stronę www znajdziemy pod adresem:
   Sukcesy młodzieży z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych spotkały się z dużym aplauzem radnych powiatowych. W imieniu Rady Powiatu Łańcuckiego jej Przewodniczący Stanisław Panek a wraz z Starostą Adamem Krzysztoniem przekazali podziękowania za dotychczasowe osiągnięcia i reprezentowanie naszego powiatu w olimpiadach dla uczennicy Agaty Lizak oraz jej kolegów i koleżanek z II LO. Kwiaty i wyrazy uznania zawarte w okolicznościowym piśmie zostały przekazane na ręce Małgorzaty Kupis, Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie oraz nauczyciela z tej szkoły Mariusza Dulibana. Gratulujemy nauczycielom i uczniom II LO w Łańcucie wspaniałych pomysłów i osiągnięć w licznych konkursach i olimpiadach.

Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Rejman