Pierwsze zielone tablice rejestracyjne trafiły do mieszkańców powiatu łańcuckiego

30-01-2020

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Łańcucie wydał w styczniu pierwsze zielone tablice rejestracyjne.
Zielone tło zamiast białego - tak wyglądają nowe tablice rejestracyjne, o których wydanie do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Łańcucie od początku roku występować mogą właściciele aut z napędem elektrycznym i wodorowym. Każdy rejestrowany od nowego roku pojazd elektryczny lub wodorowy otrzyma tablice według nowego wzoru. Właściciele takich aut, zarejestrowanych wcześniej mogą, ale nie muszą występować o zmianę tablic. Te zielone mają zapewnić większą widoczność pojazdów elektrycznych i wodorowych. Dotychczas w tym celu stosowane były nalepki na przedniej szybie. Od 1 stycznia nie są one już wydawane. Te umieszczone na pojazdach nie tracą jednak ważności.