Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności w Łańcucie

16-01-2020

  Zarząd Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” w sobotę 18 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 zaprasza do kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie na rozpoczęcie peregrynacji OBRAZU MATKI BOŻEJ ROBOTNIKÓW SOLIDARNOŚCI. Na terenie powiatu łańcuckiego peregrynacja będzie w dniach od 18 stycznia do 22 lutego 2020 r. w parafiach dekanatów Łańcut I i Łańcut II. Szczegółowy kalendarz poniżej i w ogłoszeniach poszczególnych parafii.

  W najbliższą sobotę na terenie powiatu łańcuckiego powitamy obraz Matki Bożej Częstochowskiej, patronki robotników Solidarności. Organizatorzy zapraszają ludzi pracy i parafian do licznego udziału w uroczystości powitania i w kolejnych dniach. Każdego dnia będzie odprawiona Msza Święta i różaniec w intencji środowiska robotników i Ojczyzny.

  Peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności jest od lat tradycją NSZZ „Solidarność”. Obraz i jego peregrynacja związane są z Ogólnopolską Pielgrzymką Ludzi Pracy na Jasną Górę, która odbywa się co roku w trzecią sobotę i niedzielę września. Po raz pierwszy zorganizowana została w 1983 roku przez ks. Jerzego Popiełuszkę dla robotników Huty Warszawa. Rok później pielgrzymi przybyli z wielu regionów Polski i modlili się o dobrą i godną pracę oraz o godne traktowanie pracowników. Każdego roku podczas mszy św. na Jasnej Górze ikonę przejmuje ten Region, który będzie organizatorem Pielgrzymki Ludzi Pracy w roku kolejnym. Ten zaszczytny obowiązek w roku 2020 – 40 lecia NSZZ „Solidarność” przypadł Regionowi Rzeszowskiemu. W 2020 roku od 18 stycznia do 17 września obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wraz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz krzyżem robotników z Nowej Huty będzie peregrynował w Regionie Rzeszowskim NSZZ „Solidarność”.

Kalendarz peregrynacji w Delegaturze Łańcuckiej Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”
w dniach od 18 stycznia do 22 lutego 2020 r. w parafiach dekanatów Łańcut I i Łańcut II

18-21 stycznia

Łańcut kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika

22-25 stycznia

Kosina kościół pw. św. Stanisława Biskupa

26-29 stycznia

Sonina kościół pw. św. Jana Chrzciciela

30 stycznia - 2 lutego

Markowa kościół pw. św. Doroty

  3 - 6 lutego

Kraczkowa kościół pw. Świętego Mikołaja

  7-10 lutego

Czarna kościół pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny

11-14 lutego

Łańcut-Podzwierzyniec kościół pw. św. Józefa

15-18 lutego

Białobrzegi kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

19 - 22 lutego

Rakszawa kościół pw. Krzyża Świętego