Paweł Golenia zwycięzcą w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną

20-12-2022

Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną to piękna tradycja. Od blisko dwudziestu lat Starostwo Powiatowe w Łańcucie wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie organizują konkurs, w którym wyłoniona zostaje praca będąca wzorem dla oficjalnej kartki świątecznej Powiatu Łańcuckiego.

Tegorocznym zwycięzcą został Pan Paweł Golenia ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łańcucie.

Przyznano również wyróżnienie specjalne dla Pana Jacka Probachty, również ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łańcucie za szczególne ujęcie Świętej Rodziny.

Na konkurs wpłynęło ponad 60 prac, z dziewięciu instytucji, spośród których wyróżniono również prace Bronisławy Magoń, Kacpra Misiewicza, Marii Bar-Sucheckiej, Rafała Mroszczyka, Renaty Piwińskiej, Tomasza Bembenika, Wiktorii Pliś oraz Zofii Ochędowskiej.

Konkurs skierowany jest do uczestników świetlic terapeutycznych oraz placówek i organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne z terenu powiatu łańcuckiego. W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział kartki przygotowane przez uczestników i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Łańcucie z filią w Rakszawie, Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie, Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego CARITAS w Wysokiej, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Białobrzegach, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "ADOŃ i MY", Dziennego Domu Pomocy Caritas w Łańcucie, Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Handzlówce oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Łańcucie .

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.