Otwarcie sezonu turystycznego w Rakszawie

05-05-2011

5 maja 2011 roku Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa oraz Zespół Szkół Tekstylno-Gospodarczych w Rakszawie zainaugurowały otwarcie sezonu turystycznego. Zorganizowano konkurs dla gimnazjalistów „Tropiciele Skarbów”. Uczestnicy mieli za zadanie przejście wyznaczonymi ścieżkami turystycznymi Gminy Rakszawa. Wykonywali po drodze wyznaczone zadania, szukali przygotowanych wcześniej skarbów poznając przy okazji uroki tego pięknego regionu. Zgłosiły się cztery grupy młodzieży z gimnazjum w Rakszawie i z gimnazjum Łańcut-Podzwierzyniec. Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 w Osadzie Rakszawa, gdzie odbyła się zbiórka i prezentacja grup. Zebranych przywitali organizatorzy – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa Agnieszka Rzepka oraz Dyrektorka SSM „RAKOWISKO” Joanna Tokarz. Wśród zaproszonych gości pojawił się Wicestarosta Łańcucki Józef Rzepka oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Krystyna Gruca. O 10:00 gimnazjaliści biorący udział w konkursie wyruszyli na pieszą wędrówkę w poszukiwaniu skarbów i rozwiązywaniu wyznaczonych im zadań. Na czele każdej grupy stanął przewodnik, który jednocześnie pełnił funkcję opiekuna. Pomagał on młodzieży w pokonywaniu trudności, zdobywaniu trofeów, a także prezentował mijane miejsca i zabytki. Wyprawa zakończyła się o godzinie 14:00 wspólnym posiłkiem w stołówce SSM „RAKOWISKO”. Wyłoniono zwycięzców oraz wręczono pamiątkowe upominki. Inaugurację zwieńczyło smażenie kiełbasy, śpiewanie piosenek a także różnorodne gry i zabawy.

Zgromadzeni goście oraz przewodnicy

Wicestarosta Józef Rzepka oraz przewodnik

Wicestarosta Łańcucki Józef Rzepka

Wicestarosta oraz gimnazjaliści biorący udział w konkursie