Ogórkowa informacja dla rolników powiatu łańcuckiego

22-02-2011

W dniu 21 lutego 2011 r. o godz. 14.00 w starostwie Powiatowym w Łańcucie miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Zakładów Przetwórstwa Owoców i Warzyw Dawtona z Błonia k.Warszawy, dotyczące możliwości zakontraktowanej uprawy i sprzedaży ogórków gruntowych   dla potrzeb wymienionej firmy.
Na spotkaniu przedstawiono zagadnienia związane z uprawą ogórków   oraz zasady współpracy i kontraktacji przez firmę Dawtona.
Duże zainteresowanie wzbudziła opłacalność uprawy ogórków oraz gwarancja odbioru produktu.
Warunkiem uruchomienia punktów skupu ogórka na terenie powiatu Łańcuckiego jest by łączna powierzchnia upraw w okolicy osiągnęła minimalny areał 10-15 ha,  dlatego wszystkie osoby zainteresowane uprawą i kontraktacją ogórka gruntowego oraz współpracą z firmą Dawtona proszone są o zgłoszenie tego faktu do  Zespołu Doradców PODR w Łańcucie 37-100 Łańcut , oś. 3-go Maja 11,  tel.  17 225 49 62  17 225 49 62 e-mail:
w terminie do 5 marca 2011 r. (po tym terminie firma Dawtona oszacuje potrzebną dla plantatorów ilość nasion i dokona ich zakupu).
W zgłoszeniu prosimy podawać imię i nazwisko, adres, tel. kontaktowy oraz deklarowany areał uprawy.
Poszukuje się również osób chętnych do pełnienia funkcji skupowych.
Osoby te stają się przedstawicielami firmy Dawtona, podpisują umowę, wg której otrzymują prowizję za organizację skupu ogórków, w oparciu o własną bazę.
Zgłoszenie chętnych do pełnienia tej funkcji - jak wyżej
Dla zgłoszonych osób zostanie zorganizowane osobne spotkanie szkoleniowo informacyjne na temat uprawy, ochrony , skupu oraz współpracy z firmą Dawtona.

Więcej informacji: tutaj.