Odznaczeni medalami za zasługi dla obroności kraju

27-01-2012

23 stycznia w budynku Bursy Szkolnej w Łańcucie złotym  i srebrnymi medalami „za zasługi dla obronności kraju” odznaczeni zostali rodzice, których czterech lub trzech synów wzorowo odbyło służbę wojskową. Medale wręczył Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie, płk dypl. Zbigniew Winiarski, towarzyszyli mu: cz.p.o. Komenanta Wojskowego Uzupełnień w Rzeszowie mjr Marcin Żal, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń oraz Burmistrz Miasta Łańcuta i Wójtowie wszystkich gmin powiatu łańcuckiego.
Spotkanie zakończył występ podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Białobrzegach, którzy zaprezentowali się w repertuarze polskich i światowych szlagierów instumentalnych i wokalnych, wspaniale wpisujących się w ogólny klimat uroczystości.
Uroczystość przebiegła w patriotycznej atmosferze, zaś wręczeniu medali często towarzyszyło wzruszenie oraz duma z postawy dzieci, które zdecydowały się służyć w wojsku zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, na misjach pokojowych i stabilizacyjnych.