Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

22-06-2011

W maju 2006 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę o ustanowieniu 30 maja Dniem Rodzicielstwa Zastępczego w Polsce.  Rodzicielstwo zastępcze jest jedną
z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny dziecko, otoczyć go miłością i troską. To wielki dar jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.
 W Powiecie Łańcuckim uroczyste obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego stały się tradycją. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie po raz 8 organizowało obchody tego święta. Celem obchodów jest integracja istniejących rodzin zastępczych i dzieci w nich przebywających.
Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zostały zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie oraz Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Krośnie w dniu  11 czerwca 2011 r. w Bursie Szkolnej w Łańcucie.
Pracownicy ośrodka adopcyjno-opiekuńczego przygotowali wiele atrakcji dla uczczenia tego szczególnego święta.  Przez 4 godziny trwały konkursy, malowanie twarzy, gry , popisy taneczne i inne zabawy.  Dzieci za udział w konkursach nagrodzone zostały upominkami. Dorośli mogli podzielić się opiniami na temat rodzicielstwa zastępczego i porozmawiać
o najważniejszych problemach.
Dla nas największą satysfakcją za włożony trud w organizację imprezy był uśmiech przybyłych dzieci.
Podczas uroczystości do grona rodzin zastępczych przyjęto nowo utworzone rodziny.
Za trud codziennego wychowania i opieki, za ciepło domowego ogniska oraz miłość do drugiego człowieka składamy rodzinom zastępczym najserdeczniejsze podziękowania. Życzymy również wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i samych radosnych dni.
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Łańcucie