Obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej w powiecie łańcuckim

11-04-2022

W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. pod Tablicą Smoleńską na kościele farnym w Łańcucie zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze upamiętniające tragicznie poległych 96 osób, w tym Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z Małżonką Marią. Mszę Świętą w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej sprawowali ks. Grzegorz Garbacz Proboszcz parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie oraz ks. dr Marek Studenski, Prezbiter Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Konsultor Komisji Wychowania Katolickiego, który wygłosił homilię. Po mszy wspólnie z Komitetem Honorowym Tablicy Smoleńskiej: Kazimierzem Gołojuchem Posłem na Sejm RP, Markiem Ubermanem Przewodniczącym Rady Powiatu Łańcuckiego, Barbarą Pilawą-Kraus Wicestarostą Łańcuckim, Robertem Kochmanem Sekretarzem Powiatu Łańcuckiego i Wrzesławem Żurawskim Radnym Rady Miasta Łańcuta oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej w dwunastą rocznicę ich tragicznej śmierci. W katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154M na rosyjskiej ziemi pod Smoleńskiem zginęło 96 Polaków, którzy lecieli do Katynia na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
  Tego dnia 10 kwietnia 2022 r. po południu na terenie powiatu łańcuckiego pod Tablicą Smoleńską na kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej wiązanki kwiatów i zapalone znicze złożyła powiatowa delegacja na czele ze Starostą Łańcuckim Adamem Krzysztoniem.
tekst: Robert Kochman
zdjęcia: Marcin Szylar