O szkodach łowieckich rozmawiano w podłańcuckiej Kraczkowej

22-05-2019

21 maja 2019 r. w Kraczkowej w powiecie łańcuckim odbyło się spotkanie dotyczące szkód powodowanych przez zwierzynę łowną. Organizatorami spotkania były Podkarpacka Izba Rolnicza oraz Starostwo Powiatowe w Łańcucie. Patronat nad spotkaniem objął poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch.

Szkody łowieckie powodowane przez zwierzynę dziko żyjącą, a zwłaszcza przez dziki, są poważnym problemem dotykającym mieszkańców powiatu łańcuckiego. Zwierzęta niszczą uprawy oraz przydomowe ogrody. Stają się również zagrożeniem dla mieszkańców wsi z południowej części powiatu, na co zwrócił uwagę wójt gminy Markowa Mirosław Mac.

W spotkaniu, prócz mieszkańców powiatu, udział wzięli poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, przedstawiciele samorzadów powiatu łańcuckiego z wójtem gminy Markowa Mirosławem Macem oraz burmistrzem Łańcuta Rafałem Kumkiem, dyrektor PODR w Boguchwale Robert Pieszczoch, kierownik oddziału łowiectwa i rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Wojewódzwa Podkarpackiego Zbigniew Krysa, prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej Stanisław Bartman, przewodniczący zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie Marcin Hendzel oraz przedstawiciele kół łowieckich działających na terenie powiatu łańcuckiego.

Zebrani dyskutowali na temat działań odszkodowawczych za szkody powodowane przez zwierzynę łowną, w świetle znowelizowanej ustawy Prawo Łowieckie. Obecny na spotkaniu poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch zapewnił, że uwagi i propozycje, które zostały wypracowane przedstawi na posiedzenich odpowiednich komisji i klubów sejmowych.