Nowy interaktywny plac zabaw w Stalowej Woli zaprasza.

26-01-2012

NOWY INTERAKTYWNY PLAC ZABAW
4 lutego – 1 kwietnia 2012 roku
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1
Czynne: wt. 8.00-18.00, śr., czw., pt. 8.00-15.00; sob., niedz. 16.00-19.00

Nowatorski projekt, stworzony dzięki najnowszej technologii komputerowej, skierowany głównie do najmłodszych widzów, którzy przy okazji aktywnej zabawy mają niepowtarzalną szansę poczuć się jak w artystycznym laboratorium i poeksperymentować z różnymi zagadnieniami z dziedziny sztuki, takimi jak faktura, dźwięk, perspektywa, mieszanie się barw…
1. MALOWANIE ŚWIATŁEM – Gesty bawiących się świecącymi zabawkami dzieci/uczestników są rejestrowane przez system śledzenia ruchu. Każdy ruch wykonany zabawką wywołuje dźwięk i zostawia świetlny ślad na ekranie, tworząc niepowtarzalne kompozycje!
A wszystko to dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Informacja o historii ruchu zostaje w interaktywny sposób przełożona na abstrakcyjne obrazy i dźwięk. Rozmiar, forma i kolor obrazu wyświetlanego na ekranie koresponduje z pozycją zabawek wprawionych w ruch przez uczestników gry.
2. FAKTURY – Dotykając dłonią różnych faktur znajdujących się w pojemnikach - kamieni, wody, kory, mchu i trawy oraz pary wodnej – wyzwolisz wizualno-dźwiękową projekcję zmieniającej się przyrody. Gdy dotkniesz np. kory – zmienią się drzewa, mgły – wzburzy się ocean… Obserwuj dokładnie ekran i zachodzące w nim niesamowite atmosferyczne zmiany!
System detekcji ruchu rejestruje ruch dłoni dotykających powierzchni o naturalnych fakturach, uruchamiając wielkoformatowe projekcje, różniące się od siebie w zależności od liczby i kolejności aktywowanych faktur.
3. CZARODZIEJ – To interaktywna zabawa z czarodziejskim wierszykiem Maurice’a Carême’a. Wspólna gra animowanymi ilustracjami wykonanymi przez dzieci w czasie warsztatów, zapewne dostarczy wiele radości. Zmierz swoje siły! Opowiedz magiczny wierszyk w odpowiedniej kolejności, wykładając na stole kolorowe ilustracje.
4. BOPI – grając na zestawie „bębnów” ułożonych wokół ekranu znajdującego się na podłodze, możesz zmieniać dowolnie wybijany rytm na barwny taniec mikrobiologicznych form. Co za widok!
5. PIES – historyczna, interaktywna instalacja, witająca i strzegąca gości na nowym Placu Zabaw.
6. Kino - przestrzeń odpoczynku z klasyką polskiej animacji. Zestaw bajek animowanych.
Autorzy: Patrycja Mastej, Dominika Sobolewska, Paweł Janicki, Zbigniew Kupisz, Aniela Lubieniecka.
Realizacja w ramach projektu Przedszkole Mediów - Centrum Sztuki WRO, Wrocław, 2008-2010”.
Koordynator w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli – Magdalena Wielgocka