Nowy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie

26-01-2022

Wojciech Wydrzyński (lat 53) z Rzeszowa będzie nowym dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie. Zastąpi on na tym stanowisku Marka Kuźniara, który po 22 latach sprawowania funkcji przeszedł 10 stycznia 2022 r. na zasłużoną emeryturę. W związku z tym w styczniu br. starosta ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze. Spośród pięciu ofert pracy czterech kandydatów spełniło wymagania formalne m.in. dotyczące zawartego w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy niezbędnego wymogu co najmniej 3-letniego stażu pracy w publicznych służbach zatrudnienia lub co najmniej 5-letniego stażu pracy w innych instytucjach rynku pracy. Po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego w drugim etapie naboru komisja konkursowa najwyżej oceniła kandydaturę Wojciecha Wydrzyńskiego. Wykazał się on wiedzą i doświadczeniem koniecznym do sprawowania tej funkcji.
  Posiada on 25-letni staż pracy w administracji samorządowej w tym od ponad 14 lat na stanowisku dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku. Jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej, ukończył studia podyplomowe oraz posiada certyfikat zarządzania MBA.
  Po odejściu na emeryturę Marka Kuźniara, obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie w okresie przejściowym przejęła dotychczasowa zastępca dyrektora Elżbieta Hanus.
opracował Robert Kochman