Nowy budynek archiwum zakładowego Starostwa Powiatowego w Łańcucie

20-01-2022

Powiat Łańcucki zakończył kolejną inwestycję. 20 stycznia 2022 r. oddano do użytku nowy budynek archiwum zakładowego Starostwa Powiatowego w Łańcucie. W budynku znajdzie się również Wydział Administracyjno - Gospodarczy Starostwa, Powiatowy Rzecznik Konsumentów oraz Biuro Rzeczy Znalezionych  wraz z zapleczem technicznym, magazynem i garażem. Obiekt będzie mieścił również kancelarię niejawną.

Prace budowlane przy wykonaniu nowego budynku na potrzeby Starostwa Powiatowego w Łańcucie trwały od 29 maja 2020 r.  do 25 listopada 2021 r.  Wykonawcą robót była firma FHUP DOMREX Jacek Rupar z siedzibą w Białobrzegach. Łączny koszt inwestycji wyniósł  2 575 338 zł. Nowy obiekt powstał przy ul. Piłsudskiego w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Skarbowego na terenie dawnych garaży policyjnych, które po wybudowaniu nowego budynku Komedy Powiatowej Policji nie były wykorzystywane.
Zadanie objęło rozbiórkę starych budynków, przebudowę istniejących instalacji: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej oraz elektrycznej, budowę muru oporowego i niwelację oraz utwardzenie terenu. Powstał budynek o powierzchni zabudowy 455 metrów kwadratowych i powierzchni użytkowej 525 metrów kwadratowych, częściowo dwukondygnacyjny.