Nowe inwestycje w ramach RPO - pomoc społeczna.

17-11-2010

Na mocy umowy z Województwem Podkarpackim z dnia 1 czerwca 2010 roku, Powiat Łańcucki realizuje projekt pn. „Modernizacja infrastruktury pomocy społecznej w Powiecie Łańcuckim” o wartości ogółem: 948 754,41 zł, w tym dofinansowanie z EFRR 70,00% 664 128,08 zł. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, osi priorytetowej V „Infrastruktura publiczna”, Działania 5.2 „Infrastruktura ochrony zdrowia i pomocy społecznej”, Schematu B „Pomoc społeczna”.
Projekt zakłada przebudowę budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności jak również modernizację posadzek oraz wyposażenia kuchni i pralni w budynku Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie.

W ramach przebudowy budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodziny i Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności przewiduje się wymianę części konstrukcji dachowej, pokrycia dachu, stolarki okiennej, drzwi wewnętrznych i drzwi wejściowych, wymianę posadzek oraz rozbiórkę korytarza wejściowego, wykonanie stropu podwieszonego z płyt gipsowo - kartonowych dekoracyjnych, malowanie pomieszczeń, przebudowę istniejącego podjazdu dla osób niepełnosprawnych, wykonanie izolacji termicznej ścian zewnętrznych i stropu, przebudowę wewnętrznych instalacji: c.o., cw, wod-kan, elektrycznej.

W budynku DPS remontem będą objęte: hol na parterze i piętrze, świetlica, 36 pokoi, 2 pomieszczenia administracyjne oraz klatka schodowa. Ponadto w zakresie modernizacji wyposażenia kuchni i pralni przewiduje się zakup i instalację: kociołków parowych, maszyny do mielenia, piekarnika elektrycznego, taboretu gazowego, zamrażarki oraz paralko-wirówki i  suszarki.