Nowa kładka w Woli Dalszej

17-07-2023

Dzięki zaangażowaniu samorządów: Powiatu Łańcuckiego, Gminy Białobrzegi, Gminy Czarna i Miasta Łańcuta, ich mieszkańcy mogą już korzystać z nowej kładki w Woli Dalszej na Starym Wisłoku. Ten szybki, bezpieczny dostęp do pobliskich miejsc takich jak: kościół, cmentarz, szkoła, przedszkole, ośrodek zdrowia, czy punkty handlowe w dzielnicy Łańcut - Podzwierzyniec był bardzo ważny dla naszych mieszkańców. Brak kładki położonej obok cmentarza parafialnego w Łańcucie, był szczególnie uciążliwy dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych, które poruszają się pieszo lub rowerem. Odtworzenie dogodnego ciągu komunikacyjnego przez Stary Wisłok w tym miejscu było więc bardzo potrzebne.
  Gmina Białobrzegi jako koordynator tej inwestycji, przeprowadziła postępowanie w trybie ustawy prawo zamówień publicznych w wyniku czego został wybrany wykonawca - firma Sagat Sp. z o. o. z Woli Dalszej. Całkowity koszt tego zadania wyniósł 489 tys. 540 zł i został sfinansowany z budżetów wyżej wymienionych czterech samorządów terytorialnych. Ponadto koszty rozbiórki prowizorycznego przejścia przez istniejący ciek wodny i jego zabezpieczenia w kwocie 13 tys. 747 zł poniósł Skarb Państwa w imieniu którego sprawę prowadził Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Łańcucie.
  Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń wyrażając zadowolenie z wybudowania nowej kładki zaznaczył, że była to możliwe dzięki dobrej współpracy i współfinansowaniu budowy przez cztery samorządy.
Tekst i zdjęcia Robert Kochman