„Nie ma większej miłości” J 15,13. Wielki Koncert z okazji beatyfikacji

29-08-2023

Jak informują organizatorzy 9 września 2023 o godzinie  18.00 odbędzie się Wielki Koncert z okazji beatyfikacji pt. „Nie ma większej miłości” J 15,13. Miejsce koncertu: Stadion w Markowej, scena główna w miejscu beatyfikacji, wstęp wolny.

Niosąc w sercach przykład miłości i poświęcenia dla bliźniego, jaki nam ofiarowała rodzina Ulmów, mamy szansę inaczej spojrzeć na nasze życie, na rodzinę, na międzyludzką solidarność, na przebaczenie, które płynie z Miłosierdzia Boga… Ich poświęcenie zobowiązuje nas do afirmacji miłości, życia i rodziny – wartości najważniejszych w życiu.

I te właśnie wartości są inspiracją koncertu i wyznaczają jego scenariusz.

Koncert będzie zawierał kilka merytorycznych warstw przenikających się ze sobą i układających w jedną opowieść. A będą to: wybrane piosenki, materiały filmowe i graficzne (w tym fotografie autorstwa Józefa Ulmy i inne ze zbiorów Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej) ilustrujące te utwory, świadectwa rodzin, cytaty z nauczania św. Jana Pawia II i Papieża Franciszka.

Konstrukcyjnie koncert będzie składał się z kilku części, które poruszą poszczególne tematy: rodzina, rodzice, dom, wiara i Bóg w naszym życiu, Ojczyzna, czyli wartości, na których budujemy swoje postawy życiowe, a tak naprawdę początek życia, do którego zmierzamy, a którego finałem jest Niebo.

Wykonawcy i ekipa producencka:

JUSTYNA STECZKOWSKA

BAŚKA GIEWONT

GABI GĄSIOR

MAŁGORZATA MARKIEWICZ

MAREK PIEKARCZYK

GILAT SHIMON VITAL

DAMIAN UKEJE

PECTUS

FULL POWER SPIRIT

MAŁA ARMIA JANOSIKA

GOSPEL RAIN 

Prowadzenie: PAULINA GUZIK I FRANCISZEK COFTA

Scenariusz i reżyseria: GRZEGORZ SADURSKI

Kierownictwo muzyczne: GRZEGORZ GŁUCH

Producent: MAŁGORZATA CASTRO 

Koncert zostanie zrealizowany w ścisłej współpracy z Organizatorem – Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Aktualne informacje o koncercie znajdziesz w linku: https://ulmowie.pl/koncert/