„NIE DAJ SZANSY HIV!”. Znamy wyniki powiatowego konkursu plastycznego

20-12-2021

15 grudnia br. w siedzibie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łańcucie został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny dotyczący problematyki HIV/AIDS dla uczniów szkół ponadpodstawowych, pt. „Nie daj szansy HIV!”

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Starostę Łańcuckiego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łańcucie.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy nt. HIV/AIDS wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego, w tym: sytuacji  epidemiologicznej w zakresie zakażeń HIV /AIDS, źródeł i dróg szerzenia się  wirusa HIV, bezpiecznych zachowań, popularyzacja Światowego Dnia AIDS – 1 grudnia 2021 roku; kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i podejmowanie zdrowych wyborów życiowych; kształtowanie właściwych postaw młodzieży wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Komisja Konkursowa dokonała oceny dwunastu prac konkursowych przekazanych przez Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie oraz Zespołu Szkół Techniczno- Gospodarczych w Rakszawie.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu:

I miejsce – Kacper Skawina – ZS Nr 2 w Łańcucie

II miejsce –  Roksana Guzy – ZSTG  w Rakszawie

III miejsce –  Kamil Balawender – ZS Nr 2 w Rakszawie

III miejsce – Magdalena Litwin- ZSTG  w Rakszawie

Wyróżnienia:

Julia Janik  ZS NR 2 w Łańcucie, Jan Mucha  ZS Nr 2 , Natalia Gaweł  ZS NR 2 w Łańcucie, Gabriela Podwyszyńska ZS Nr 2 w Łańcucie, Dominika Baj  ZS Nr 2 w Łańcucie, Zuzanna Mazur  ZS Nr 2                  w Łańcucie, Natalia Gut  ZSTG w Rakszawie, Dominika Urban K ZSTG w Rakszawie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez Starostę Łańcuckiego oraz przez Wójta Gminy Rakszawa.

Dziękujemy uczestnikom konkursu, ich nauczycielom,  Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 2 w Łańcucie i Dyrektorowi Zespołu Szkół Tekstylno - Gospodarczych oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje tego przedsięwzięcia za udział w w/w przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą efekty z zakresie kształtowania postaw odpowiedzialności za własne zdrowie wśród młodzieży powiatu łańcuckiego.