Nawałnica w powiecie łańcuckim

26-07-2011

Najbardziej wskutek wczorajszych nawałnic ucierpiało miasto Łańcut oraz miejscowości Wysoka, Sonina, Kraczkowa i Albigowa w gminie Łańcut i miejscowość Krzemienica w gminie Czarna.
   W Łańcucie zalaniu i podtopieniu uległo wiele obiektów, m.in. hala warsztatowa i pomieszczenia parteru Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej przy ul. Armii Krajowej, pomieszczenia piwniczne Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Sienkiewicza, pomieszczenia Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. 29 Listopada, pomieszczenia piwniczne banku przy ul. Sokoła, obiekty prywatnych przedsiębiorców oraz wiele budynków mieszkalnych i gospodarczych. W przypadku jednego budynku mieszkalnego przy ul. Grunwaldzkiej doszło do ewakuacji poszkodowanej rodziny i zabezpieczenia jej lokalu zastępczego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie. Ponadto zalaniu i podtopieniu w Łańcucie uległo wiele ulic, które zamieniły się w jeziora, utrudniające lub całkowicie uniemożliwiające ruch pojazdów. Były to m.in. ulice: Konopnickiej, Sienkiewicza, Grunwaldzka, Cetnarskiego, Żeromskiego, Łysa Góra, 29 Listopada, Kopernika, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Dębnik, Kąty.
   W miejscowościach: Wysoka, Sonina, Albigowa, Kraczkowa, Krzemienica doszło do podtopeienia wielu budynków mieszkalnych (głównie piwnice) i gospodarczych oraz zniszczeniu lub uszkodzeniu uległo wiele przepustów, podjazdów, rowów melioracyjnych i przydrożnych oraz dróg powiatowych i gminnych, w tym m.in. doszło do podmycia przepustu i korpusu drogi powiatowej nr 1541 R Albigowa - Sonina w miejscowosci Sonina, w wyniku czego doszło do jej zamknięcia (trwa nadal) na odcinku 500 m.

sonina

mikośka