NARKOTYKI STOP-LIDERSKI PROGRAM PROFILAKTYCZNY

Program  obejmował 4 etapy;
1. Szkolenie pedagogów i nauczycieli oraz liderów młodzieżowych
2. Szkolenie uczniów przez rówieśników
3. Przygotowanie i zorganizowanie na terenie szkół imprez dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli.
4. Przygotowanie i przeprowadzenie międzyszkolnej debaty pod hasłem Narkotyki Stop
Przeprowadzona 20 grudnia debata obejmowała dwie części;
-    dyskusja autorytetów i przedstawicieli młodzieży prowadzona w niekonwencjonalny sposób, zaowocowała wieloma trafnymi i ciekawymi spostrzeżeniami na temat problemu narkomanii
- prezentacja fragmentów imprez szkolnych przygotowanych przez młodzieżowych liderów promujących styl życia wolny od narkotyków.
Bardzo interesujące były przygotowane przez młodzież i pedagogów szkolnych imprezy promujące styl życia wolny od narkotyków. Młodzież wykorzystała wiele środków scenicznych przykuwających uwagę widzów do akcji na scenie. Muzyka, śpiew, recytację odpowiadania aranżacja i choreografia dopełniły reszty.
  Uczestniczący w debacie goście między innymi; A. Bajorski st. wizytator Kuratorium Oświaty, wicestarosta J. Rzepka, wicekomendant Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie R. Jasińska  z podziwem patrzyli na ogromne zaangażowanie młodzieży i pedagogów  w przygotowanie i przeprowadzenie programów i imprez z zakresu profilaktyki uzależnień. Mamy nadzieję, że  podjęta tak cenna inicjatywa będzie z powodzeniem kontynuowana przez następne lata.