Najlepsi młodzi matematycy nagrodzeni

31-01-2024
26 stycznia 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Łańcucie odbyło się uroczyste rozdanie nagród przyznanych najlepszym z najlepszych w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym w języku angielskim „I love numbers”.
Organizatorem tegorocznej edycji było I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie. Nagrody wręczyli starosta łańcucki Adam Krzysztoń oraz wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus, a towarzyszyli im dyrektor I LO im. H. Sienkiewicza w Łańcucie Maria Buk-Kalinowska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie Tadeusz Pasieczny.
Do matematycznych zmagań przystąpiło 22 uczniów na poziomie podstawowym i 12 uczniów na poziomie rozszerzonym ze wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego oraz 4 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie. A oto najlepsi:

POZIOM PODSTAWOWY:

I miejsce – Krzysztof Dołęga – Zespół Szkół nr 2 w Łańcucie

II miejsce – Dominika Bajan - II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie

III miejsce – Michał Kościński - Zespół Szkół nr 2 w Łańcucie

POZIOM ROZSZERZONY:

I miejsce – Karol Chudzik – I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie

II miejsce – Filip Szubart – I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie

III miejsce – Zofia Kotwica – I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie

Maja Ciecińska –  II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie

Mateusz Cwynar –  II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsce – Zuzanna Szpunar – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie

II miejsce – Roksana Jurczyszyn – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie

III miejsce – Weronika Wałczyk – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie

Laureaci oraz ich opiekunowie mieli możliwość obejrzeć wyjątkową wystawę akwareli autorstwa Pani Agnieszka Holly, kierownika Dziennego Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Łańcucie, a także odwiedzić gabinety starosty i wicestarosty łańcuckiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.