Nadal pomagamy powodzianom z Ropczyc

07-08-2009

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie w dniach 17 i 31 lipca 2009 r. zorganizowało dwa transporty darów z pomocą materialną dla poszkodowanych powodzian z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Zbiórka darów trwała do 25 lipca br. Zgromadzone w akcji przedmioty zostały dostarczone najbardziej poszkodowanym i potrzebującym osobom. Okazało się, że ta forma pomocy jest bardzo oczekiwana i społecznie potrzebna, dla ludzi, którzy przez powódź stracili cały dorobek życia.
  Dzięki firmom - sponsorom, które udostępniły na ten cel samochody ciężarowe, pracownicy PCPR-u, Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności i Starostwa Powiatowego w Łańcucie mogli spakować przekazane w trakcie trwania akcji przedmioty i przetransportować do potrzebujących. Do akcji włączyli się mieszkańcy niemalże z całego powiatu łańcuckiego, a w szczególności należy wymienić takie miejscowości jak: Medynia Głogowska, Medynia Łańcucka, Czarna, Krzemienica, Łańcut, Wysoka, Albigowa i Cierpisz, z których odbierano na miejscu ofiarowane przedmioty od indywidualnych darczyńców. Przekazywano głównie niezbędne meble, sprzęt AGD, odzież, koce, pościel i środki czystości. W drugim transporcie były to głównie materiały budowlane, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie wśród poszkodowanych.
  Wypełniona po brzegi darami dla powodzian ciężarówki dostarczyły ładunek do Ropczyc, gdzie w miejscu magazynowania natychmiast przedmioty te zostały przekazane potrzebującym pomocy powodzianom.
  Przy tej sposobności, pragnę serdecznie podziękować naszym darczyńcom - właścicielom firm, a w szczególności Bogusławie i Kazimierzowi Rutom z Czarnej oraz Sławomirowi Lęcznarowi z Czarnej, którzy przekazali pomoc rzeczową oraz zorganizowali transport darów. Wyrazy wdzięczności i uznania należą się strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, którzy udostępnili swoje pomieszczenia na tymczasowy magazyn darów dla powodzian oraz bardzo pomogli w zbiórce i załadunku tych darów.
  Solidaryzując się z poszkodowanym samorządem powiatu ropczycko-sędziszowskiego, Rada Powiatu Łańcuckiego przekazała 20 tys. zł dotacji celowej, na pokrycie wydatków związanych z usuwaniem skutków powodzi. W szczególności środki te mogą być przeznaczone na pokrycie kosztów usuwania zniszczeń w infrastrukturze drogowej, mostowej, budynkach użyteczności publicznej, położonych na terenie powiatu ropczycko – sędziszowskiego, którego niektóre instytucje mocno ucierpiały w wyniku powodzi.
  Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy odpowiedzieli na apel Starosty Łańcuckiego i włączyli się do akcji pomocy osobom poszkodowanym w wyniku powodzi, jaka miała miejsce na terenie powiatu ropczycko – sędziszowskiego w dniach 25-27 czerwca 2009 r.
Dyrektor PCPR w Łańcucie
Joanna DUBIEL-SOWA