Nabór wniosków

31-01-2011

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza nabór wniosków w trybie konkursowym w procedurze standardowej o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Nabór obejmuje Działanie 1.4 Promocja gospodarcza i aktywizacja inwestycyjna regionu, Schemat B - Projekty pozainwestycyjne.
Wnioski składane są w terminie do 31 marca 2011 r. do godziny 15:30

Typy projektów :
-        udział jako wystawcy w imprezach targowo-wystawienniczych organizowanych poza granicami kraju lub udział jako wystawcy w krajowych imprezach targowo-wystawienniczych o charakterze międzynarodowym (przynajmniej jeden z wystawców z zagranicy),
-        udział przedsiębiorców w misjach gospodarczych za granicą,
-        realizacja kampanii promocyjnych województwa podkarpackiego.

Rodzaj podmiotów, które mogą ubiegać się o dofinansowanie:
-         mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa,
-         instytucje otoczenia biznesu,
-        szkoły wyższe,
-        jednostki naukowe,
-        organizacje pozarządowe,

Kwota wsparcia:
Minimalna kwota wsparcia wynosi 8 000 PLN,
Maksymalna kwota wsparcia wynosi 500 000 PLN.

Poziom dofinansowania – 70% wydatków kwalifikowanych.

Wnioskodawca może ubiegać się o dofinansowanie dowolnej ilości wniosków w ramach konkursu. Jeden wniosek może obejmować wyłącznie jedno przedsięwzięcie wpisujące się wyłącznie w jeden typ projektu spośród dopuszczonych do realizacji w ramach konkursu (tj. projekt polegający wyłącznie na udziale w jednej misji zagranicznej, jednej imprezie targowo-wystawienniczej lub organizacji jednej kampanii promocyjnej).

Rzeczowa realizacja projektu (wyjazd na targi/imprezy targowo wystawiennicze/misje, realizacja kampanii promocyjnych) może rozpocząć się w dniu następnym po dniu ogłoszenia konkursu i nie później niż 3 m-ce od daty określonej w umowie o dofinansowanie projektu.

Zakończenie rzeczowej realizacji projektu powinno nastąpić do 30 listopada 2012 r.
Zakończenie finansowej realizacji projektu powinno nastąpić do 31 grudnia 2012 r.

Miejsce składania wniosków

Wnioski wraz z wymaganą dokumentacją należy składać osobiście lub przez posłańca w godzinach od 8:00 do 15:30 w Punkcie Przyjmowania Wniosków w siedzibie:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Departament Wspierania Przedsiębiorczości
ul. Towarnickiego 1A, 35-010 Rzeszów

albo przesłać pocztą kurierską lub listem poleconym na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Departament Wspierania Przedsiębiorczości
ul. Towarnickiego 1A, 35-010 Rzeszów*

Szczegółowe informacje dotyczące  konkursu będzie można uzyskać na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w dniu 10 lutego 2011  w Rzeszowie (Icam House, al. Rejtana 1).
Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu zapraszamy do wypełnienia formularza  rekrutacyjnego znajdującego się na stronie :

www.rpo.podkarpackie.pl
www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Informacje podane przez Punkt Informacyjny nie stanowią oficjalnego stanowiska Instytucji Zarządzających poszczególnymi Programami Operacyjnymi i  nie mogą stanowić podstawy do formułowania jakichkolwiek roszczeń, a także nie stanowią oferty w rozumieniu prawa polskiego. Punkt Informacyjny, ani jego pracownicy, nie odpowiadają za błędną interpretacją udzielonych informacji, ani za następstwa czynności podjętych na ich podstawie.