Msza w intencji tegorocznych zbiorów i poświęcenie sztandaru pszczelarzy

26-09-2011

W niedzielę 25 września o godzinie 12.15 w Kościele Farnym w Łańcucie odbyła się msza dziękczynna za tegoroczne zbiory połączona z poświęceniem sztandaru pszczelarzy Powiatu Łańcuckiego. Mszę odprawił ksiądz Prałat Władysław Kenar, zaś koncelebrował ją Biskup Adam Szal. W swoim kazaniu Biskup podziękował rolnikom za tegoroczne zbiory i przypomniał, że podobnie jak na polu czy w pasiece życie aby było owocne również wymaga wiele wysiłku. Przypomniał również o przestrzeganiu dekalogu i przestrzegł przed jego upraszczaniem czy zmienianiem. Uroczystość zakończyła się poświęceniem sztandaru Koła Pszczelarzy Ziemi Łańcuckiej „Pasieka”. Po mszy Odbyła się uroczysta defilada ulicami miasta oraz otwarcie i pobłogosławienie nowo wyremontowanych dróg powiatowych.

Dary z Markowej

Defilada