Młodzieżowa Rada Powiatu Łańcuckiego rozwija lokalny e-sport

27-09-2023

Innowacyjność i zaangażowanie to przymioty, które najlepiej opisują działalność Młodzieżowej Rady Powiatu Łańcuckiego. Działalność radnych koncentruje się nie tylko na codziennych sprawach szkolnych, ale również angażują się oni w kreowanie projektów, które łączą edukację i rozrywkę dla młodzieży.

Jednym z najnowszych projektów Radnych jest Młodzieżowa Liga e-sportowa Powiatu Łańcuckiego. To nie jest jednak zwyczajny turniej. Liga ma na celu integrację ponadpodstawowych w powiecie poprzez dzielenie się pasją do gier komputerowych. Ta inicjatywa to coś więcej niż rywalizacja i zabawa. Młodzieżowa Rada Powiatu Powiatu Łańcuckiego dba o to, aby promować odpowiedzialne korzystanie z komputera i bezpieczną rozgrywkę e-sportową. W związku z tym planowane są cykle wywiadów ze specjalistami różnych dziedzin, w szczególności z zakresu zdrowia i cyberbezpieczeństwa podczas rozgrywek komputerowych.

E-sport to globalny fenomen. Bezsprzecznie stał się nowoczesną formą sportowej rywalizacji. Uczniowie Powiatu Łańcuckiego mają teraz szansę dołączyć do tego ekscytującego świata w ramach Młodzieżowej Ligi e-sportowej Powiatu Łańcuckiego.

Młodzieżowa Rada Powiatu Łańcuckiego chciałaby zaprosić wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z Powiatu Łańcuckiego do zgłoszenia swojej drużyny w kwalifikacji do turnieju w grę League of Legends. Niezależnie od poziomu umiejętności, każdy zespół może wziąć udział w turnieju. To właśnie sprawia, że jest on tak ekscytujący - nie wiadomo, jaki zespół okaże się niespodzianką i zwycięży!

Zgłoszenia do kwalifikacji trwają do 3 października do godziny 18:00, a wielki finał ligi został zaplanowany na 27 października w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie.

To wyjątkowa okazja dla młodych graczy, aby nie tylko cieszyć się swoją pasją, ale także zdobyć doświadczenie, rozwijać umiejętności i zdobyć nowych przyjaciół. Nie czekajcie, zgłoście swoje drużyny!

Link do zapisów: https://forms.gle/Ar5rRgA8MZHcjcXn6

Organizatorem turnieju jest Starostwo Powiatowe w Łańcucie, wraz z Zespołem Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Łańcucki Pan Adam Krzysztoń.