Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w wyciskaniu sztangi

07-05-2009

W dniach 1-3 maja 2009 r. w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w miejscowości Cetniewo odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w wyciskaniu sztangi leżąc. Były to zarazem eliminacje Kadry Polski Juniorów do Mistrzostw Świata. W zawodach startowało 130 zawodników i zawodniczek z 36 klubów. Ogromnym sukcesem start w zawodach zakończył Grzegorz Bielecki zawodnik Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI ŁAŃCUT”. Grzegorz od tego sezonu startuje  w wyższej kategorii wagowej do 75 kg po raz dziewiąty z rzędu wywalczył tytuł Mistrza Polski. Walka o złoty medal była niesamowita po dwóch podejściach miejsce pierwsze zajmował odwieczny konkurent Grzegorza, Kamil  Wojciechowski z klubu OSiR  Suwałki, który po pierwszym podejściu objął prowadzenie wynikiem 192,5kg. Utrzymał również prowadzenie po drugim podejściu wynikiem 197,5 kg. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpiło w ostatnim trzecim podejściu w którym Grzegorz zadysponował ciężar równy Rekordowi Polski i decyzją trzech sędziów podejście zaliczył. Tym samym rywalizujący z nim zawodnicy musieli się pogodzić z przegraną. Swoim startem  potwierdził, że w chwili obecnej jest najlepszym zawodnikiem i nie ma sobie równych w Polsce. Wywalczył również prawo startu w Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane w miesiącu lipcu w Czechach. Równie udanie startowała w zawodach koleżanka klubowa Monika Sroczyk uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, która w kategorii wagowej do 56kg wywalczyła dwa brązowe medale w grupie wiekowej do lat 20 i 23. A uzyskanym wynikiem ustanowiła swój rekord życiowy. Tu również walka była bardzo emocjonująca. Do ostatniego trzeciego podejścia Monika zajmowała drugie miejsce, ale w ostatnim podejściu jej rywalka wycisnęła ten sam ciężar co Monika i waga ciała zdecydowała o ostatecznej kolejności na podium.

Monika Sroczyk

Grzegorz Bielecki

Zawodnicy do startu w mistrzostwach przygotowywali się w specjalistycznej siłowni sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie w ramach umowy z Powiatowym Zespołem Ognisk Pracy Pozaszkolnej pod okiem dr Adama Bieleckiego.

Autor: dr Adam Bielecki