Mikołaj z Węgier

06-12-2007

Tysiąc euro to świąteczny dar od węgierskich przyjaciół dla dzieci z domów dziecka prowadzonych przez Fundację Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „WZRASTANIE”. Na przełomie czerwca i lipca tego roku grupa 35 pracowników Urzędu Miasta Jászapáti miała okazję zapoznać się z wzorową działalnością Fundacji kierowanej przez Jana Burego. Byli oni bardzo wzruszeni i mile zaskoczeni wszystkim tym co zobaczyli, dlatego też postanowili zorganizować u siebie zbiórkę pieniędzy, które 5 grudnia 2007 r. tuż przed św. Mikołajem przywiózł Szabó Lajos Burmistrz Jászapáti z trzyosobową delegacją.
Powiat łańcucki od siedmiu lat współpracuje z węgierskim samorządem w szczególności w dziedzinie pomocy społecznej, sportu, kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.

Robert Kochman, „Gazeta Łańcucka“  grudzień 2007 r. Nr 11/150

Na zdjęciach:
Spotkanie gości z Węgier z prezesem Janem Burym w siedzibie Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „WZRASTANIE”  w Lipniku w dniu 5 grudnia 2007 r.

W dniu 6 grudnia 2007 r. goście z Węgier zapoznali się z działalnością organizacji pożytku publicznego, jaką jest Kuchnia św. Brata Alberta w Łańcucie. Jest to jedna z 12 tego typu placówek na Podkarpaciu.

Urzędnicy z miasta Jaszapati, który zebrali 1000 euro na rzecz Fundacji Wzrastanie.