Miej Oczy Szeroko Otwarte - Konkurs Poetycki.

15-04-2005

Młodzi uczestnicy konkursu prezentowali wiersze niewidomej poetki zebrane w tomiku poezji "Po prostu róża". Emocje uczestników wzmagała obecność autorki wierszy, przedstawiciela władz Polskiego Związku Niewidomych w Łańcucie w osobie Pana Mariana Wrony - Prezesz PZN oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego w osobach Pana Adama Krzysztonia - Starosty Łańcuckiego oraz Pana Franciszka Masłonia - Wójta Gminy Białobrzegi.  Każdy chciał wypaść jak najlepiej. Jury miało naprawdę trudne zadanie. Po ponad godzinnej naradzie udało się wyłonić zwycięzców i wyróżnionych.

Licznie zgromadzeni uczestnicy konkursu Poetka, Prezes PZN

Rozmowy kuluarowe

W grupie Szkół Podstawowych (klasy V i VI)kategoria recytacja:
- I miejsce: Karol Peszko, SP Nr 2 im ks.J.Twardowskiego w Łańcucie,opiekun mgr Wiesława Wilk;
- II miejsce: (równorzędnie): Katarzyna Socha (j.w.) i Mariola Ustrzyńska,SP im.Anny Jenke w Rogóżnie;
- III miejsce: Katarzyna Kudyba, SP w Soninie, opiekun mgr Maria Malicka;
wyróżnienia otrzymali:
- Patrycja Porębna SP Nr 2 w Budach Łańcuckich (op. Marta Domka)
- Andrzej Sowa SP przy Zespole Szkół im.św.J.Kantego w Zalesiu (op. Ewa Jurek)
- Kinga Reizer SP w Soninie (op. Maria Malicka)
- Magdalena Górak SP Nr 1 w Białobrzegach (op. Jolanta Gromelska)
- Milena Malicka SP Nr 2 w Łańcucie (op.Wiesława Wilk)
- Anna Szlachta SP Nr 1 w Budach Łańcuckich (op. Krystyna Słupek-Ostrowska)
- Bartłomiej Gucwa SP Nr 2 w Łańcucie (op. Halina Szura)
- Katarzyna Karakuła SP Nr 2 w Łańcucie (op. Halina Szura);
kategoria: poezja śpiewana - dwa równorzędne wyróżnienia dla Zespołów Wokalnych "Marakasy" i "Rodynki" z ZPOW w Łańcucie (op.Dorota Ziajor);
W grupie Szkół Ponadpodstawowych:
I miejsce - Monika Szłapa I LO im.H.Sienkiewicza w Łańcucie (op.Zofia Cebulak)
II miejsce (równorzędnie) - Gabriela Pasierb PG im.Br.Achillesa Puchały w Kosinie (op.Lucyna Jaszek) i Anna Słupek PG w Białobrzegach (op.Danuta Balawender)
III miejsce - Bogusława Kruk I LO w Łańcucie (op.Władysława Kluz-Chłanda)
wyróżnienia:
- Marzena Niemiec PG w Białobrzegach (op.Danuta Balawender)
- Joanna Łapa PG w Kosinie (op. Lucyna Jaszek)
- Anna Grygar PG Nr 2 w Łańcucie(op. Barbara Kiełb)
- Karolina Kluz PG w Albigowej
- Wioleta Wrona I LO w Łańcucie (op. Zofia Cebulak)
W kat. poezji śpiewanej przyznano nagrodę specjalną duetowi wokalnemu Małgorzata Tomoń i Marta Zmora z Liceum Wojskowego przy Zespole Szkół Nr 2 w Łańcucie (opikun, akompaniator i kompozytor muzyki Mirosław Kiełbasa).
Skład jury:
Teresa Skomra - dyrektor GOK w Białobrzegach
Halina Drzał - nauczuciel j.polskiego w PG w Białobrzegach
Jakub Zając - student polonistyki UJ w Krakowie
Katarzyna Cisek - nauczyciel j. polskiego (wybrana losowo spośród wszystkich przybyłych nauczycieli)
Małgorzata Hadław - (przew.jury) nauczyciel nauczania zintegrowanego w SP w Soninie

Wszyscy wymienieni otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a wszyscy pozostali uczestnicy (łącznie 92 uczniów)dyplomy za udział. Dyplomy-podziękowania otrzymali również nauczyciele-opiekunowie (26 osób).
Członkowie jury również zostali uhonorowani przez organizatorów kwiatami i upominkami w postaci eleganckich notesów adresowych.

przyg. A. Świerk, fot. A. Świerk