Międzynarodowe spotkanie w łańcuckim Starostwie

17-09-2019

17 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Łańcucie gościli uczestnicy trójstronnego projektu szkół partnerskich, uczniowie z II LO w Łańcucie, Gemeinschaftsschule Mandelbachta oraz Specjalistycznej Szkoły Nr 2 w Drohobyczu.  Gospodarzami wizyty jest Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcuie

W spotkaniu z władzami Powiatu Łańcuckiego młodzież zapoznała się z pracą urzędu, strukturą samorządu powiatowego. Poznała również atrakcje turystyczne naszego powiatu.

Uczniowie biorący udział w Projekcie "Czy znasz swoje prawa? Prawa dziecka według Janusza Korczaka - przyjaciela dzieci" mieli okazję brać udział w warsztatach wiedzy o Polsce i prawach dziecka. W bogatym programie zaplanowano wizyty w Muzeum - Zamek w Łańcucie oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, zwiedzanie Rzeszowa a także wizytę w Muzeum Aschwitz Birkenau.