MEDAL „ZASŁUŻONY DLA POWIATU ŁAŃCUCKIEGO”

03-07-2009

Przed rokiem, z okazji dziesięciolecia istnienia powiatu łańcuckiego, Zarząd Powiatu postanowił wybić w brązie pamiątkowy medal – z tarczą herbową powiatu, napisem z nazwą i datami ważnymi dla historii samorządu. Został on już przyznany osobom, które mają znaczące zasługi dla rozwoju i promocji powiatu łańcuckiego. Podczas planowanych na drugą połowę września br. Dni Powiatu zostaną wyróżnione kolejne osoby, które należy zgłaszać do Starostwa Łańcuckiego.
  Każdy może wystąpić do Zarządu Powiatu z wnioskiem o przyznanie medalu. Należy wypełnić i podpisać formularz (do pobrania w kancelarii ogólnej Starostwa, ul. Mickiewicza 2, tutaj też należy go złożyć). Na formularzu wymagany jest również podpis osoby, której dotyczy wniosek o przyznanie medalu, potrzebna jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Zawarte we wniosku informacje o kandydacie do medalu będą zamieszczane na stronie
www.powiat-lancut.com.pl w internetowym wydaniu „Słownika Biograficznego Powiatu Łańcuckiego”. Złożone wnioski będzie rozpatrywał Zarząd Powiatu.
  Wspólnota samorządu powiatu łańcuckiego liczy ponad 77 tys. mieszkańców, wśród których nie brakuje ludzi, którzy do tej pory nie byli przez nikogo zauważeni czy wyróżnieni. Na co dzień wykonują sumiennie swoje obowiązki bez jakiejkolwiek nagrody czy nawet słowa podziękowania.
  W imieniu władz samorządu powiatowego zapraszam do wyszukiwania w swoim środowisku właśnie takich osób, które mogą być przykładem dla innych, wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia i zasługują na wyróżnienie.
Robert Kochman
Sekretarz Powiatu Łańcuckiego