Mateusz Cwynar zwycięzcą w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

17-12-2019

Praca Mateusza Cwynara zwyciężyła w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie stając się wzorem do opracowania oficjalnej kartki bożonarodzeniowej Powiatu Łańcuckiego.

To juz piękna, wieloletnia tradycja, by w konkursie skierowanym do uczestników placówek, świetlic terapeutycznych i organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne z terenu naszego powiatu wybierać tę jedyna pracę, która stanie się wzorem dla oficjalnej kartki świątecznej Powiatu Łańcuckiego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział kartki przygotowane przez uczestników i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Łańcucie z filią w Rakszawie, Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie, Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego CARITAS w Wysokiej, Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Handzlówce, Duszpasterstwa Osób Niesłyszących, Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Łańcucie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Białobrzegach, Łańcuckiego Koła Polskiego Związku Niewidomych oraz Fundacji CONTIGO ZAZ w Woli Dalszej.

Jury konkursowe pod przewodnictwem starosty łańcuckiego Adama Krzysztonia  miało trudne zadanie, gdyż wszystkie prace, a było ich ponad 60 !, charakteryzowały się dużym zaangażowaniem autorów, pomysłowością i starannością wykonania. Poza główną nagrodą dla Mateusza, przyznano wyróżnienia dla Antoniego Szuberli, Ireny Kubiś, Daniela Brudniaka, Mateusza Kluza, Joanny Magdoń, Michała Dańczuka, Józefa Karpiaka, Marii Noworol, Rafała Bembenika i Romany Małysek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.