Marek Rudnicki Polonusem 2010.

03-02-2011

Prof. Marek Rudnicki został wybrany  Polonusem 2010!

Oto słowa prof. Marka Rudnickiego skierowane na ręce Starosty Łańcuckiego:

Wielce Szanowni Panie Starosto, Panie Burmistrzu, Panowie Dyrektorzy,
Szanowni Państwo,
Z niezwykłą przyjemnością chciałem przekazać, ze wolą wyborców uzyskałem 44% głosów i uznano mnie Polonusem 2010.
Zdaję sobie w pełni sprawę, że wśród kilku tysięcy głosów wspierających moją kandydaturę, były również bardzo liczne glosy z Łańcuta. Chciałem za nie bardzo serdecznie podziękować.
Łańcut - o czym mieszkańcy nie do końca może wiedza, cieszy się niezwykle pochlebna reputacja.   Cale generacje ludzi przyjeżdżały do Łańcuta.  Pozostał on w pamięci jako urocze miasto, ze swoim ciepłem, otwarciem dla turystów, pełnym jednocześnie wielu dobrze rozwijających się biznesów.   Właściwie każdy marzy o ponownej podróży do tego "małego" dawniej, teraz o wiele większego Łańcuta.  W mojej chicagowskiej peregrynacji, miałem epizod mocno popularyzujący moje rodzinne miasto.  Przed kilkoma laty, udało się zorganizować przyjazd kilkunastu uczniów z Liceum Sienkiewicza.  Były audycje w telewizji, artykuły w gazetach, spotkania w Konsulacie, wyjazd do Waszyngtonu.
Pytano - cóż to jest ze tak dużo mówi się o "jakimś tam" Łańcucie?  Bo to miasto zasługuje by o nim mówić, zasługuje swoim dorobkiem, troska władz i troska mieszkańców o jego rozwój i przyszłość.  Jest nas bardzo wielu rozsianych po świecie - i wielu z nas z duma wraca do dawnych łańcuckich czasów.  Myślę, ze jest to kapitał możliwości, który może i powinien być kiedyś wykorzystany dla dobra miasta.

Dziękuję Państwu za rozpoczęcie całej akcji promującej plebiscyt.
Dziękuję Mieszkańcom Łańcuta, wielu dawnym i nowym Kolegom i
Przyjaciołom za energiczne wsparcie i wiele e-maili, którymi mnie
zasypywano.

Z wyrazami szacunku,