Marcin Michna na sesji Rady Powiatu Łańcuckiego

27-05-2010

Podczas sesji Rady Powiatu Łańcuckiego 27 maja 2010 r. Marcin MICHNA uczeń drugiej klasy z II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie przedstawił w formie multimedialnej swoje tegoroczne osiągnięcia edukacyjne. Sukcesy ucznia z powiatowej szkoły zrobiły wrażenie na radnych i obecnych dyrektorach powiatowych jednostek organizacyjnych. Wyrazy uznania w imieniu Rady Powiatu przekazał Przewodniczący Stanisław Panek, a Zarządu Powiatu Łańcuckiego Starosta Adam Krzysztoń i Wicestarosta Józef Rzepka, które zostały skierowane na ręce Pani Małgorzaty Kupis - Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka, w skład którego wchodzi II LO oraz nauczyciela historii i WOS Mariusza Dulibana - Radnego Powiatu Łańcuckiego, który przygotowywał Marcina do olimpiad.
  Przy tej okazji starosta A. Krzysztoń poinformował, że Zarząd Powiatu Łańcuckiego przyznał nagrodę pieniężną za wybitne osiągniecia edukacyjne dla Mariusza Dulibana oraz w najbliższych tygodniach przyzna stypendium dla zwycięzcy i laureata kilku olimpiad Marcina Michny. Decyzją władz samorządowych uczeń II LO w Łańcucie został zgłoszony jako jedyny kandydat ze wszystkich uczniów z terenu powiatu łańcuckiego do nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego z okazji Święta Samorządu Terytorialnego.

Przyjmując wyróżnienia uczeń Marcin Michna podziękował na sesji swoim rodzicom, dziadkom, Pani Dyrektor M. Kupis wraz z gronem pedagogicznym w tym szczególnie M. Dulibanowi, za bardzo dobre warunki edukacyjne, wszelką pomoc i życzliwą, przyjazną atmosferę w szkole. Osobne podziękowania i wyrazy uznania skierował do Starosty, Zarządu i Rady Powiatu za wspieranie powiatowej edukacji i stwarzanie warunków edukacyjnych do osiągania takich sukcesów, jakie były jego udziałem.

Marcin Michna uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie został zwycięzcą Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w Warszawie. Pozostałe sukcesy Marcina:
- XII Olimpiada Wiedzy o Prawie - laureat, zajął 3 miejsce w eliminacjach okręgowych, zakwalifikował się do etapu centralnego.
- Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie - laureat, zajął wysokie 5 miejsce. Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej - finalista etapu okręgowego, zakwalifikowany do etapu centralnego.
- XVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka - laureat etapu okręgowego, zakwalifikowany do etapu centralnego.
- XXXVI Olimpiada Historyczna: laureat etapu okręgowego, zakwalifikowany do etapu centralnego.
Marcin osiąga sukcesy dzięki pasji, pracowitości oraz ciekawości otaczającego świata, cechującego umysły twórcze i wybitne. Na co dzień pracuje pod kierunkiem naukowym Pana Mariusza Dulibana - nauczyciela
historii i wiedzy o społeczeństwie w II LO w Łańcucie.
tekst i fot. Robert Kochman