Ma 17 lat i stanął na podium największego kosmicznego hackathonu w Europie NASA

12-10-2023

Było to wydarzenie niesamowitej skali - blisko 300 uczestników, 101 partnerów, 70 projektów, 30 mentorów i jurorów, 2 dni wypełnione kosmiczną energią. Był tam również on - Adam Majcher, 17-latek z Łańcuta na Podkarpaciu, który swoją ciężką pracą i niezłomnym duchem, zdobył dla siebie III miejsce na największym hackathonie NASA w Europie - NASA Space Apps Challenge Stalowa Wola.

Adam Majcher, jest uczniem Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie oraz przewodniczącym Młodzieżowej Rady Powiatu Łańcuckiego. Interesuje się tworzeniem innowacji, programowaniem i sztuczną inteligencją.

Jego najnowszy sukces to wcielenie w życie projektu pod tytułem: "A Marketplace for Open Science Projects". Adam skorzystał z technologii sztucznej inteligencji i przygotował model, który dopasowuje otwartoźródłowe projekty NASA do profilu uczniów i studentów, na podstawie ich zainteresowań, preferencji i umiejętności.

Co ciekawe, to nie jest pierwszy wielki sukces Adama. W roku 2022, również na hackathonie NASA Space Apps Challenge, zdobył II miejsce, oraz nagrodę specjalną. Tamtym razem swoją kreatywność skierował na stworzenie aplikacji do obserwacji słońca. Aplikacja ta pozwala na śledzenie aktywności słonecznej za pomocą danych zebranych z satelity SDO (Solar Dynamics Observatory).

To kolejne potwierdzenie niezwykłego talentu Adama. Jego rozwiązania problemów korzystając z najnowocześniejszych technologii pokazują, że nie ma granic, które mogłyby zatrzymać jego kosmiczną wyobraźnię.

Od ponad roku Adam inspiruje młodzież z Podkarpacia do działania. Jego najnowszy sukces dał mu powód do przemyśleń, aby zwiększyć skalę swoich działań i pokazać młodym ludziom z całej Polski, że niezależnie od wieku można robić kosmiczne rzeczy.

Bez wątpienia Adam Majcher jest dowodem na to, że młodzi ludzie, z prawidłowym podejściem i determinacją, mogą osiągnąć spektakularny sukces. Jego historia jest inspiracją nie tylko dla młodzieży z Podkarpacia, ale dla młodych talentów z całej Polski. Jesteśmy pewni, że to tylko początek wielkiej kosmicznej przygody Adama.