Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Łańcucie

11-03-2022

Podkarpacki Ośrodek Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Rzeszowie otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości, w ramach Funduszu Sprawiedliwości na prowadzenie Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w latach 2022-2025 na terenie powiatu rzeszowskiego, dębickiego, strzyżowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, łańcuckiego i leżajskiego.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz osoby im najbliższe, tym również uchodźcy wojenni, w ramach realizowanego, przez Podkarpacki Ośrodek Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Rzeszowie, projektu mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, porad psychologicznych oraz pomocy materialnej. Natomiast świadkowie przestępstw mogą korzystać z bezpłatnych parad psychologicznych.

W uzasadnionych przypadkach udzielana jest pomoc materialna bezpośrednio związana z przestępstwem m.in. w zakresie: pokrycia kosztów świadczeń zdrowotnych, bieżących zobowiązań czynszowych, czasowego zakwaterowania, robót budowlanych, przekazania bonów na żywność, odzież i środki czystości i innych.

W ramach projektu działa sześć Ośrodków: w Rzeszowie, Dębicy, Ropczycach, Strzyżowie, Łańcucie i Leżajsku.

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Łańcucie mieści się przy ul. Piłsudskiego 70/26, w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Czynny jest w każdy wtorek i piątek od 9.00 - 14.00, kontakt tel. 698 896 161