Let's twist the culture in Ekonomik

11-12-2018

LET'S TWIST THE CULTURE- to hasło przewodnie Konkursu Wiedzy o krajach anglojęzycznych, który już po raz IX został zorganizowany przez nauczycieli łańcuckiego Ekonomika.

W piątek 7 grudnia uczestnicy z szkół podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Łańcuckiego zmagali się z testem w języku angielskim, który corocznie przygotowywany jest w oparciu o różne zagadnienia kultury anglojęzycznej. W tym roku były to m.in. stolice i sławne miejsca, osobowości, czy też popularne marki.

Konkurs już na stałe wpisał się w kalendarz imprez powiatowych i jest objęty honorowym patronatem Starosty Łańcuckiego. Po raz kolejny opiekunowie uczestników wzięli także udział w prelekcji dla nauczycieli języka angielskiego przygotowanej prze panią Urszulę Kiliańską-Flis z wydawnictw Oxford.

Oto laureaci tegoroczne edycji:

Miejsce I: Chmiel Oliwia z Zespołu Szkół w Medyni Łańcuckiej

Miejsce II: Kramarz Karolina z Zespołu Szkół w Krzemienicy

Miejsce III: Baran Mateusz z Gimnazjum w Soninie

Wyróżnienie: Skop Alicja z Szkoły Podstawowej w Kraczkowej

Głównym sponsorem konkursu byli Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół nr 3 "Ekonomik", Firma CyfrowaFoto (Colorland) w Zaczerniu, Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Wydawnictwo Oxford University Press, Wydawnictwo PEARSON oraz Pizzeria "Joanna" w Łańcucie. Dziękujemy także Dyrekcji Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej za możliwość zorganizowania tam po raz kolejny naszego konkursu.

Nauczyciele języka angielskiego z "Ekonomika": Magdalena Krowicka, Anna Krowicka, Sylwia Dubiel oraz Jacek Król – dyr. Szkoły

Fot. Bartek Cisek